Pojištění domácnosti

Potřebujete zdarma poradit s výběrem pojištění domácnosti? Náš poradce je vám zdarma k dispozici.

Nechte nám na sebe telefon a ozveme se Vám.

  Pokračováním potvrzujete souhlas s našimi obchodními podmínkami a s našimi zásadami ochrany osobních údajů.

  Telefonující kreslená postava, která má za sebou logo ve tvaru F.
  1.
  Zajistíme vám nejvýhodnější nabídky

  a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.

  2.
  Detailně vás seznámíme s nabídkami

  a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.

  3.
  Připravíme vám smlouvy a zařídíme formality.

  Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.

  Srovnání pojištění domácnosti

  Jsme spolehlivý a ověřený partner
  Srovnáváme 41 bank a pojišťoven
  Ročně pomůžeme více než 2 000 klientům
  Dohled a licence od České Národní Banky

  Jak probíhá srovnání pojištění domácnosti
  s naším poradcem?

  1. Pošlete nám poptávku a my se vám ozveme

  Poté, co vyplníte kontaktní formulář, zavoláme vám zpátky. Společně probereme vaše požadavky, představy o pojištění a další informace, které potřebujeme znát pro výběr nejvhodnějších nabídek.

  2. Projdeme nabídky a vybereme ty nejlepší

  Jakmile máme všechny potřebné údaje, srovnáme nabídky všech poskytovatelů. Projdeme nejen jejich podmínky a limit pojistného plnění, ale také výluky. Díky tomu vám nabídneme ty opravdu nejlepší pojistky. A sami si z nich vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.

  3. Sjednáme pojištění – online, nebo osobně

  Následně už zbývá jen podepsat pojistnou smlouvu. Sejdeme se proto buď osobně, nebo vše vyřešíme elektronicky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

  4. Hotovo, jste pojištění za nejlepších podmínek

  Jakmile smlouvu sjednáme, stačí už jen zaplatit pojistné, a jste pojištění. A to za těch nejlepších podmínek, které jsou aktuálně na trhu!

  Proč využít služby nezávislého poradce?

  Vyberete si tu nejlepší nabídku

  Když půjdete do pojišťovny, její zaměstnanci vám doporučí jen její produkty. Bez ohledu na:

  • jejich cenu,
  • výluky
  • nebo na to, jak moc odpovídají vašim potřebám.

  Nezávislý poradce si vás vyslechne, připraví analýzu a podle ní najde nabídky, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Z nich si pak sami vyberete to nejvýhodnější pojištění.

  Získáte lepší cenu

  Díky výběru z různých nabídek dostanete mnohem výhodnější pojistku, než když půjdete přímo do pojišťovny. Navíc dokážeme získat lepší cenu i od vašeho současného poskytovatele.

  Šetříme váš čas i peníze

  Ušetříte nejen díky výhodnější smlouvě, ale i proto, že naše služby jsou ZDARMA. Navíc vám ke sjednání pojistky stačí jen telefon. A vše zvládnete za pár hodin.

  O pojištění domácnosti

  Nahradit škody na vybavení vašeho domu nebo bytu. Takový je úkol pojištění domácnosti. Na rozdíl od pojištění nemovitosti, které chrání stavbu a její pevné součásti, se vztahuje například na:

  • nábytek,
  • elektroniku,
  • spotřebiče,
  • peníze a ceniny
  • a další váš majetek.

  Pojištění domácnosti vám pomůže i v případě, že někdo ukradne či poškodí věci, které máte uložené v kočárkárně, v samostatné garáži nebo v kufru auta.

  Vztahuje se přitom na škody způsobené mimo jiné:

  • živly (například požárem, srážkami, bleskem, zemětřesením nebo vichřicí a tornádem),
  • poškozeným vodovodním potrubím,
  • vloupáním, krádeží a vandalismem,
  • povodní a záplavou,
  • přepětím a podpětím.

  Sami si můžete zvolit, jaké škody vaše pojistka pokryje. Pojišťovna vám obvykle dá na výběr z několika balíčků, které se zaměřují na různé kombinace rizik. Pokud vám v nich některé chybí, můžete si ho následně připojistit.

  Nebo si můžete konkrétní rizika vybrat rovnou.

  Zároveň můžete k pojištění domácnosti přidat další připojištění. Oblíbené je zejména pojištění odpovědnosti. Pomůže vám, když například vytopíte sousedy nebo když z vašeho domu spadne na kolemjdoucí kus sněhu a zraní je.

  Obvykle navíc k pojištění domácnosti získáte i asistenční služby. Zaručí vám mimo jiné rychlý zákrok odborníků v případě, že vám v bytě praskne potrubí s vodou nebo když si zabouchnete dveře od bytu.

  Taková pomoc se určitě vyplatí. Zkontrolujte si proto předem, jaký rozsah asistenčních služeb vybraná pojišťovna nabízí.

  A pokud s ním nejste spokojení, obraťte se na nás. Naši specialisté vám najdou pojištění, které bude 100% odpovídat vašim požadavkům.

  Cena pojištění domácnosti

  Podobně jako pojištění nemovitosti, závisí i pojištění domácnosti na řadě faktorů. Patří mezi ně mimo jiné:

  • pojistná částka;
  • rozsah rizik;
  • velikost domácnosti;
  • lokalita, ve které stavba stojí;
  • umístění bytu v domě (v přízemí a nižších patrech je například vyšší riziko vloupání, zatímco v nejvyšších patrech hrozí zatečení vody pod střechou),
  • zabezpečení nemovitosti
  • nebo vaše spoluúčast.

  Kromě výběru rizik je zásadní zejména stanovení odpovídající pojistné částky. Musí být taková, abyste si v případě totální škody mohli za peníze od pojišťovny vybavit svůj dům či byt znovu.

  Když stanovíte nižší hodnotu, hrozí vám podpojištění. V takovém případě sice zaplatíte za pojistku míň, pokud ale dojde ke škodě, poskytovatel bude pojistné plnění krátit. A to stejným poměrem, jakým jste svou domácnost podpojistili.

  Pokud je hodnota vaší domácnosti například 1 milion korun, ale vy ji pojistíte jen na půl milionu, dostanete od pojišťovny nanejvýš čtvrt milionu korun. Tedy polovinu z polovinu skutečné hodnoty vaší domácnosti.

  Rozhodně tedy neplatí, že nejlevnější pojištění domácnosti je zároveň nejlepší.

  A pamatujte, že cenu pojištění můžete ovlivnit také výší spoluúčasti, volbou připojištění nebo sjednáním dalších pojistek. Poskytovatelé obvykle nabízí výhodnější cenu, pokud si sjednáte společně pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti.

  Pojištění domácnosti sjednáte online

  Samotné sjednání této pojistky je zcela jednoduché. Pojištění domácnosti totiž uzavřete i online. Nemusíte tedy nikam chodit a vše zvládnete třeba z obýváku.

  S online pojištěním domácnosti vám navíc rádi pomůžou naši poradci. Napište jim, co potřebujete, a sami se vám ozvou.

  Následně s vámi proberou potřebné detaily a najdou to nejvýhodnější pojištění. Díky tomu vás 100% ochrání a zároveň za něj nezaplatíte ani o korunu víc, než je nutné.

  Pomohli jsme vybrat pojištění již více než 5 000 klientům

  Přes Financo.cz jsme sjednávali životní pojištění pro naši rodinu. Vše proběhlo velmi rychle. Moc děkujeme.

  Rodina Dvořákova, Ústí nad Labem

  S panem Vojtěškem již delší dobu řeším pojištění automobilu a nemovitosti. Vždy mi dobře poradí a zařídí nejlepší nabídku.

  Jan Vašek, Pardubice

  Když jsem zadávala poptávku na Financo.cz byla jsem dost skeptická. Neměla jsem důvěru k podobným webům. Byla jsem však překvapena přístupem. Díky výborným radám jsem zjistila, že mé předchozí pojištění bytu nebylo tak dobré, jak jsem si myslela. Určitě mohu doporučit!

  Anna Zámková, Ostrava

  Na co se nás u pojištění domácnosti nejčastěji ptáte

  Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti?

  Je to jednoduché. Pojištění nemovitosti kryje škody způsobené přímo na dané stavbě. Tedy na stěnách, stropech, střeše nebo například na oknech. Pojištění domácnosti pak chrání vybavení domu či bytu. Tedy nábytek, elektroniku nebo například kuchyňskou linku.

  Mám pojištění domácnosti a plánuji se stěhovat. Musím pojistku zrušit a zřídit si novou?

  Nemusíte. Pojišťovny umožňují převést pojištění domácnosti i do nové nemovitosti. Stačí jen ve smlouvě upravit adresu, ke které se pojištění vztahuje.

  Můžu využít pojištění domácnosti, i když bydlím v nájmu?

  Určitě ano. Pojištění domácnosti chrání vybavení bytu. Tedy například nábytek či elektroniku. Navíc ho můžete spojit s pojištěním odpovědnosti, které vás ochrání v případě, že nedopatřením vytopíte sousedy.

  Vyplatí se mi nižší nebo vyšší spoluúčast?

  Záleží to na vašich požadavcích. Nižší spoluúčast sice znamená, že vám pojišťovna uhradí větší část škody, zároveň ale budete platit vyšší pojistné. Naopak vyšší spoluúčast vám pojistku zlevní, menší škody ale budete platit ze svého a budete se výrazněji podílet i na větších škodách.

  Vykradli nám byt. Jak pojišťovně doložím, co všechno nám zloději vzali?

  Pro takové případy je dobré mít doma účtenky, záruční listy nebo například fotografie, které dokumentují vybavení vaší domácnosti. Pokud jste o tuto dokumentaci přišli, musíte pojišťovně dodat čestné prohlášení, ve kterém výši škody stanovíte.

  Ochrání mě pojištění domácnosti i před řáděním tornáda?

  Ano, stačí zahrnout do pojistky ochranu před vichřicí. Právě ta v sobě zahrnuje i škody způsobené tornádem.

  Pojistku jsem si sjednal před 5 lety a od té doby jsem ji neaktualizoval. Jak zjistit, jestli mám správně pojištěnou domácnost?

  Je to v podstatě jednoduché. Stačí projít celý byt či dům a sečíst cenu veškerého vybavení. Výslednou sumu pak porovnáte s pojistnou částkou. V každém případě je velmi pravděpodobné, že v současnosti bude hodnota vaší domácnosti mnohem vyšší než před zmíněnými 5 lety.

  Můžu si sjednat pojištění domácnosti online?

  Ano, můžete. Jednoduše kontaktujte naše poradce a popište jim své požadavky. Podle získaných informací porovnají nabídky všech pojišťoven a najdou tu, která je pro vás nejvýhodnější. Detaily pak dostanete e-mailem. Přes něj také pojistku uzavřete. Nemusíte tedy nikam chodit a vše zvládnete online.

  Články o pojištění

  Pokud plánujete aktivní dovolenou nebo večírky, zvažte rozšíření pojištění, abyste byli kryti i při konzumaci alkoholu.

  Alkohol a cestovní pojištění: Na co si dát pozor, aby vám pojišťovna nezamítla plnění

  Cestování je pro mnoho z nás jedním z nejlepších způsobů, jak trávit volný čas a objevovat nové kultury a místa. Ať už se chystáte na dovolenou k moři, na víkendový výlet do hor, nebo na služební cestu do zahraničí, jedním z důležitých aspektů přípravy na cestu je správné cestovní pojištění.…

  Číst celý článek
  Moře

  Letní dovolená u moře: Jaké cestovní pojištění si vybrat?

  Letní dovolená u moře je často spojena s klidem a odpočinkem, ale také s různými riziky, které byste neměli podcenit. Ať už plánujete lenošit na pláži, objevovat podmořský svět nebo se věnovat adrenalinovým sportům, správně zvolené cestovní pojištění vám může ušetřit mnoho starostí, ale také i peněz. V tomto článku…

  Číst celý článek
  Požár v kuchyni

  Nepodceňujte podpojištění nemovitosti, může to ohrozit váš majetek

  Když si pořídíte nemovitost, investujete nejen do svého domova, ale i do své budoucnosti. Nemovitost představuje často největší majetek, který v životě vlastníte, a proto je zásadní, aby byla náležitě chráněna. Bohužel mnoho lidí podceňuje význam správného pojištění své nemovitosti a tento krok může vést k vážným finančním problémům. Podpojištění,…

  Číst celý článek
  Srážka auta s tramvají

  Nejčastější situace, kdy je třeba při dopravní nehodě volat policii

  Nehody na silnicích jsou bohužel nedílnou součástí našeho každodenního života. Bez ohledu na to, zda jste za volantem, sedíte na místě spolujezdce nebo jste svědkem nehody z bezpečné vzdálenosti, je důležité správně porozumět okamžikům, kdy je zapotřebí na místo události zavolat policii. Pravidla silničního provozu v České republice definují několik…

  Číst celý článek
  Havárie dvou aut.

  Přehled změn u povinného ručení: Co musí vědět každý řidič

  V dubnu letošního roku prošla Česká republika klíčovými změnami v regulaci povinného ručení. Tyto změny nejsou jen administrativní formalitou, ale představují významný posun v tom, jak se v naší zemi přistupuje k ochraně v případě dopravních nehod. Tento článek vám přiblíží, co tyto změny znamenají pro řidiče a majitele vozidel,…

  Číst celý článek