Penzijní připojištění
Potřebujete zdarma poradit s výběrem penzijního spoření? Náš poradce je vám k dispozici.
Nechte nám na sebe telefon a ozveme se vám.
a vyjednáme vám lepší sazby, než na pobočce instituce.
a vysvětlíme, jak daný finančí produkt funguje a na co si dát pozor.
Zkrátka uděláme vše potřebné, aby vyřizování proběhlo hladce.
Srovnání penzijního připojištění
Jak probíhá srovnání spoření
s naším poradcem?
1. Pošlete nám poptávku a my se vám ozveme
Poté, co vyplníte kontaktní formulář, zavoláme vám zpátky. Společně probereme vaše požadavky, představy o spoření a další informace, které potřebujeme znát pro výběr nejvhodnějších nabídek.
2. Projdeme nabídky a vybereme ty nejlepší
Jakmile máme všechny potřebné údaje, srovnáme nabídky všech poskytovatelů. Díky tomu vám nabídneme ty nejlepší varianty spoření. A sami si z nich vyberete tu, která vám nejvíc vyhovuje.
3. Sjednáme spoření – online, nebo osobně
Následně už zbývá jen podepsat pojistnou smlouvu. Sejdeme se proto buď osobně, nebo vše vyřešíme elektronicky. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.
4. Hotovo, máte spoření přesně na míru
Jakmile smlouvu sjednáme, stačí už jen začít spořit.
Proč využít služby nezávislého poradce?
Vyberete si tu nejlepší nabídku
Když půjdete do penzijní společnosti, její zaměstnanci vám doporučí jen její produkty. Bez ohledu na:
- jejich cenu,
- podmínky
- nebo na to, jak moc odpovídají vašim potřebám.
Nezávislý poradce si vás vyslechne, připraví analýzu a podle ní najde nabídky, které nejlépe odpovídají vašim potřebám. Z nich si pak sami vyberete to nejvýhodnější penzijní spoření.
Získáte lepší podmínky
Díky výběru z různých nabídek dostanete mnohem výhodnější penzijní spoření, než když půjdete přímo do penzijní společnosti.
Šetříme váš čas i peníze
Ušetříte nejen díky výhodnější smlouvě, ale i proto, že naše služby jsou ZDARMA. Navíc vám ke sjednání penzijního spoření stačí jen telefon. A vše zvládnete za pár dní.
O penzijním připojištění
Penzijní připojištění (nebo také penzijní pojištění) je jedním z pilířů důchodového systému. Účastníkům přináší úspory na penzi a zároveň nabízí státní příspěvky a daňové úlevy.
Existují u něj 4 možnosti, jak naspořené peníze získat. Jsou to:
- výsluhová penze – umožní vám po 15 letech část úspor vybrat bez ohledu na váš věk;
- starobní penze – na výběr peněz z této části pojištění máte nárok, pokud je vám alespoň 60 let a spoříte nejméně 5 let;
- invalidní penze – v případě plné invalidity získáte naspořené peníze bez ohledu na svůj věk, musíte ale spořit minimálně 3 roky;
- pozůstalostní penze – v případě vaší smrti se úspory stanou součástí dědického řízení, dostanou je tedy například vaše děti.
Penzijní připojištění ovšem mohou využít jen lidé, kteří podepsali smlouvu do 30. 11. 2012. Od konce roku 2012 totiž stát možnost penzijního připojištění zrušil a nahradil ji doplňkovým penzijním spořením. V současnosti tedy tento produkt nezískáte.
Penzijní připojištění a penzijní spoření
Penzijní připojištění se transformovalo do doplňkového penzijního spoření. Tento produkt najdete u několika poskytovatelů a nabízí víc možností výplaty naspořených peněz i šanci ovlivnit výsledný výnos.
Pokud jste navíc stihli uzavřít penzijní připojištění, můžete z něj do penzijního spoření kdykoliv přestoupit. Pamatujte ale, že návrat zpět k penzijnímu připojištění už možný není.
Jak funguje doplňkové penzijní spoření
Doplňkové spoření vám stejně jako dříve penzijní připojištění v první řadě přináší zajištění na stáří. Také u něj navíc můžete využít různé výhody. Patří mezi ně:
- Státní příspěvek až 230 Kč měsíčně – přesná suma vychází z částky, kterou si v daném měsíci uložíte, a počítá se následujícím způsobem: 90 Kč + 20 % z částky nad 300 Kč. Na maximální částku (230 Kč) tedy dosáhnete při měsíční úložce alespoň 1 000 Kč.
- Daňové zvýhodnění až 24 000 Kč ročně – vztahuje se však jen na úspory nad 12 000 Kč. Abyste tedy dosáhli na maximální slevu, potřebujete spořit 3 000 Kč měsíčně. Díky tomu snížíte svůj daňový základ o 24 000 Kč.
- Sami si určíte riziko – u doplňkového penzijního spoření zhodnocujete peníze investicí do účastnických fondů. Každý poskytovatel přitom povinně nabízí konzervativní fond, který obsahuje především státní dluhopisy. Často ale máte na výběr také vyvážené a dynamické fondy. Sami si tak zvolíte riziko a možný zisk. Mezi fondy navíc můžete přestupovat.
- Vyberete si způsob výplaty – na rozdíl od penzijního připojištění není povinná jednorázová výplata. Pokud se vám takový způsob nehodí, můžete po dovršení předepsaného věku požádat o vyplácení pravidelné měsíční renty. Nebo zvolit kombinaci obou zmíněných způsobů.
- Příspěvky od zaměstnavatele – stejně jako u penzijního připojištění můžete získat příspěvek od zaměstnavatele. Naspoříte si tak větší částku.
Pro výši vašich budoucích úspor je důležité zejména to, jaký zvolíte účastnický fond. Nejvyšší zhodnocení většinou přináší dynamické fondy, musíte u nich ale počítat s největším rizikem.
Stejně tak je důležitá volba poskytovatele. Každý totiž skládá své fondy jinak a tomu odpovídají očekávané výnosy i riziko.
Rádi vám proto s výběrem poradíme. Obraťte se na naše poradce a společně vám najdeme to nejvhodnější doplňkové penzijní spoření.
Pomohli jsme vybrat pojištění již více než 5 000 klientům
Přes Financo.cz jsme sjednávali životní pojištění pro naši rodinu. Vše proběhlo velmi rychle. Moc děkujeme.
Rodina Dvořákova, Ústí nad Labem
S panem Vojtěškem již delší dobu řeším pojištění automobilu a nemovitosti. Vždy mi dobře poradí a zařídí nejlepší nabídku.
Jan Vašek, Pardubice
Když jsem zadávala poptávku na Financo.cz byla jsem dost skeptická. Neměla jsem důvěru k podobným webům. Byla jsem však překvapena přístupem. Díky výborným radám jsem zjistila, že mé předchozí pojištění bytu nebylo tak dobré, jak jsem si myslela. Určitě mohu doporučit!
Anna Zámková, Ostrava
Na co se nás u penzijního připojištění a penzijního spoření nejčastěji ptáte
Můžu si uzavřít penzijní pojištění?
Bohužel, to už možné není. Penzijní připojištění bylo otevřené pouze do konce listopadu 2012. Nové účastníky tedy již nepřijímá.
Zvažuji, že vyměním penzijní pojištění za penzijní spoření. Mohu se případně vrátit zpět?
Bohužel, takovou možnost nemáte. Penzijní připojištění už není otevřené, a proto platí, že jakmile ho jednou opustíte, už se do něj nemůžete vrátit. Zároveň je třeba říct, že penzijní spoření bývá výhodnější, a proto se přechod obvykle vyplatí. A pokud si nejste jistí, obraťte se na naše poradce. Vše s vámi proberou a pomůžou vám najít nejvhodnější řešení.
Jak si můžu penzijní spoření sjednat?
Jednoduše, obraťte se na naše poradce. Nejen, že vám pomůžou najít nejvhodnější produkt podle vašich požadavků, ale zajistí veškerou potřebnou administrativu.
Jak poznám, které penzijní spoření je pro mě nejvýhodnější?
V první řadě to záleží na tom, jakou chcete zvolit strategii. Zda spíš bezpečnější a konzervativnější, nebo raději odvážnou a dynamickou. Obecně se doporučuje začínat odvážněji a postupně riziko snižovat. Zároveň se vyplatí znát složení fondů jednotlivých poskytovatelů a jejich historii. Uděláte si tak lepší obrázek o minulých výnosech, což vám může usnadnit další rozhodování. Nebo se jednoduše obraťte na naše poradce, kteří mají podobné informace v malíčku a pomůžou vám najít ten nejvhodnější produkt.
Kdy si můžu peníze vybrat?
Stejně jako u penzijního připojištění si také u penzijního spoření smíte peníze vybrat nejdříve po 5 letech spoření. Zároveň vám musí být nejméně 60 let. Pokud úspory vyberete dřív, přijdete o státní příspěvek.
Můžu založit penzijní spoření i dětem?
Ano, můžete. V takovém případě mohou už v 18 letech vybrat třetinu naspořených vkladů a zároveň dál pokračovat ve spoření.
Články o pojištění
Češi podceňují riziko požáru: Pojištění je často opomíjenou záchranou
Požár v domácnosti představuje jedno z největších rizik, která můžeme přehlédnout, dokud se nestane realitou. Přestože může mít devastující následky, mnoho lidí v České republice toto nebezpečí podceňuje. Až když se stane tragédie, začínají Češi přemýšlet o tom, jak se lépe chránit. Potvrzuje to i nedávný průzkum agentury STEM/MARK, podle…
Jak postupovat při povodních: Praktické kroky k bezpečí a řešení škod
Povodně jsou jedním z nejničivějších přírodních jevů, které mohou zasáhnout naše domovy i životy. I když se povodni nelze vždy vyhnout, existují kroky, které můžete podniknout, aby následky byly co nejmenší. Základní opatření pro bezpečnost V krizových situacích, jako jsou povodně, je naprosto zásadní dodržovat pokyny odborníků a složek integrovaného…
Nový online systém povinného ručení: Jak se vyhnout problémům?
Česká kancelář pojistitelů (ČKP) zavádí od 1. října 2024 online systém, který zásadně ovlivní způsob sjednávání a správy pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorových vozidel, tedy povinného ručení. Tento nový systém má přinést větší přehlednost a efektivitu, ale také zvyšuje riziko, že se ocitnete bez pojištění, což může mít…
Nejčastější poškození vozidel v Česku: Jak se chránit před škodami?
Vlastnictví automobilu přináší mnoho výhod, jako je pohodlný a rychlý způsob přepravy, možnost nezávislého cestování a flexibilitu v každodenním životě. Na druhou stranu s sebou však nese i určitá rizika a povinnosti. Bez ohledu na to, jak opatrně řídíte nebo kde parkujete, nevyhnete se všem potenciálním hrozbám, které mohou poškodit…
Pojištění Bytové domy 2.0: Nová generace pojištění od GČP
V České republice se nachází přibližně 4,5 milionu bytových domů a každý z nich by měl mít pojištění. Generali Česká pojišťovna, největší domácí pojišťovna, si je této potřeby vědoma a přináší na trh produkt pod názvem Bytové domy 2.0. Toto nové pojištění je navrženo tak, aby reagovalo na rostoucí nároky klientů…