Základní informace o ČSOB

Důležité informace

Kód banky:
0300
Web:
csob.cz
Internetbanking:
ib.csob.cz
SWIFT kód:
CEKO CZ PP

Adresa sídla

Radlická 333/150
150 57 Praha 5

Produkty ČSOB

O ČSOB

Československá obchodní banka (ČSOB), založená v roce 1964, se původně zaměřovala na financování zahraničního obchodu a operace s cizími měnami jako státní instituce. Privatizace v roce 1999 přinesla změnu ve vlastnické struktuře, kdy se hlavním akcionářem stala belgická KBC Group. Převzetím zdravých segmentů Investiční a Poštovní Banky v roce 2000 banka rozšířila své působiště. Ačkoli do roku 2007 fungovala na trzích v Česku i na Slovensku, od roku 2008 se slovenské aktivity oddělily do nezávislé společnosti.

Dnes ČSOB má přes 4 miliony zákazníků a provozuje rozsáhlou síť více než 200 poboček po celé České republice. Její nabídka zahrnuje komplexní paletu finančních produktů a služeb, včetně účtů, půjček, hypoték a investic.

Součástí finanční skupiny ČSOB jsou také dceřiné společnosti jako ČSOB Hypoteční banka, Poštovní spořitelna, ČSOB Pojišťovna, ČSOB Stavební spořitelna (dříve ČMSS) a Patria finance, což z ní činí jednoho z hlavních hráčů na finančním trhu.

Naše hodnocení ČSOB

ČSOB se pyšní dlouholetou tradicí, rozsáhlou sítí poboček a bankomatů a umožňuje klientům efektivně spravovat své finance jak přes uživatelsky přívětivé internetové bankovnictví, tak i skrze moderní mobilní aplikaci.

Díky spolupráci s řadou dceřiných společností ČSOB poskytuje bohaté portfolio finančních služeb pod jednou střechou, včetně hypoték, cestovního pojištění a investičních příležitostí. Přestože nabízí širokou škálu služeb, v porovnání s novějšími bankami může ČSOB vybírat různé poplatky, které u konkurence novější generace nenaleznete.